Jdi na obsah Jdi na menu
 


Homer Simpson

16. 3. 2008

Homer Jay Simpson (*12. května 1955) je hlavní postavou amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Je manželem Marge Simpsonové a otcem Barta Simpsona, Lízy Simpsonové a Maggie Simpsonové. I když je často zobrazován jako nenasyta, lenoch nebo hlupák, občas disponuje zajímavou inteligencí. Homer se stal populární postavou a americkým idolem. Homer pracuje ve Springfieldské jaderné elektrárně jako bezpečnostní technik. Jeho nejlepší přátelé jsou Lenny Leonard, Carl Carlson, Vočko Szyslak a Burney Gumble. Má bratra Herberta Powella.

V České republice ho dabují Vlastimil Bedrna (1. - 12. série) a Vlastimil Zavřel (13. a další série).

Homer Simpson ztělesňuje americké stereotypy: je líný, hulvátský, poměrně nevzdělaný, obézní, netolerantní, nejapný a silný alkoholik. Má uvolněné cítění reality, ale dokáže se vzchopit a být pohotový. Přes očividný dělnický status, prožívá množství mimořádných dobrodružství, dokonce cestuje vesmírem jako astronaut.

Homer Simpson získal oblibu znepokojeným bručením „D'oh!“ , které je zkrácenou formou Jimmyho Finlaysonova „Dooooh“ z filmu Laurel and Hardy.

Matt Groening dal Homerovi jeho jméno po svém vlastním otci Homerovi Groeningovi, přičemž toto jméno dal i svému prvorozenému synovi.

Homer vystřídal za svůj život hodně povolání tady jsou některá:

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář